NOWOŚCI

Dzień Dziecka - Promocja!

Wszystkie produkty z rabatem 25% a do każdego zamówienia mały prezent! Więcej

Nowy artysta w Kemuri - Maciej Misiaszek!

Bardzo długo czekaliśmy na ten moment ale w końcu nastąpił - z dumą informujemy, że nawiązaliśmy współpracę z Maciejem Misiaszkiem. Więcej


Nowe rysunki Pauliny Wach. Jest 'modern folk'! :)

Trzy nowe, świetne rysunki Pauliny. W tym po raz pierwszy u nas niesamowite folkowe dziouchy! Więcej.
 

 

  MACIEJ MISIASZEK
   
 

Jest architektem, a także twórcą ilustracji. Ukończył Politechnikę Krakowską, Wydział Architektury. Studiował także za granicą – w Belgii. Pracuje i mieszka w Warszawie. Ilustracja to obok architektury jego druga pasja, którą stale rozwija. W swoich pracach sięga po tematykę związaną z techniką i architekturą. Inspirują go kadry filmowe i malarstwo realistyczne, na przykład twórczość Edward Hoppera.  Tworząc swoje ilustracje zawsze zwraca uwagę na oświetlenie i stworzenie ciekawej kompozycji kolorystycznej. Nam dodatkowo podoba się zróżnicowana stylistyka i estetyka – od niemal technicznych schematów po komiksowe ilustrację kreślone swobodną kreską.


Maciek stosuje techniki cyfrowe, ale nie stroni od tradycyjnych przyborów – do tworzenia grafik używa często pióra i pisaków.


W jego portfolio można odnaleźć ilustracje związane z koleją (Maciek pracował przez jakiś czas na kolei), rysuje też ilustracje o tematyce awiacyjnej (jego rodzina związana jest z lotnictwem), jest też mnóstwo prac związanych z architekturą czy ocierających się o kreślarstwo co bezpośrednio wynika z wykształcenia i pracy zawodowej. No i są jeszcze rysunki – hmm – różne, bo nie samą techniką człowiek żyje. Wśród tych można znaleźć naprawdę bardzo zróżnicowane prace zarówno tematycznie jak i stylistycznie.


Poza rysowaniem Maciek Jest miłośnikiem muzyki elektronicznej i rockowej.

Wybrane rysunki (kliknij tutaj by zobaczyć wszystkie prace Maćka w kemuri.pl)