NOWOŚCI

Dzień Dziecka - Promocja!

Wszystkie produkty z rabatem 25% a do każdego zamówienia mały prezent! Więcej

Nowy artysta w Kemuri - Maciej Misiaszek!

Bardzo długo czekaliśmy na ten moment ale w końcu nastąpił - z dumą informujemy, że nawiązaliśmy współpracę z Maciejem Misiaszkiem. Więcej


Nowe rysunki Pauliny Wach. Jest 'modern folk'! :)

Trzy nowe, świetne rysunki Pauliny. W tym po raz pierwszy u nas niesamowite folkowe dziouchy! Więcej.
 

 

  ALEKSANDRA DYSZEWSKA
   
 

 

Współpracę z Olą Dyszewską nawiązaliśmy z polecenia. I... Wcale nie żałujemy. Już pierwsze koncepty smoków jej autorstwa, które zobaczyliśmy powiedziały nam, że to bardzo dobry ruch :)


Aktualnie Ola studiuje grafikę komputerową we Wrocławiu. Jej przygoda z rysunkiem zaczęła się jednak wcześniej, dosyć spontanicznie. I co ciekawe - Ola jest samoukiem – rysowaniem zaczęła interesować się w gimnazjum, nie mając wcześniej do czynienia z grafiką czy sztuką. Sama zdobywała wiedzę, umiejętności i doświadczenie a swoją edukację artystyczną kontynuuje do dzisiaj.


Tworząc swoje prace Ola stosowała całą gamę technik - od tradycyjnych: ołówka, kredek akwareli po cyfrową foto-edycję, grafikę wektorową, rastrową i 3D. Aktualnie koncentruje się na malarstwie cyfrowym (ang. digital painting). Ulubioną tematyką artystki są wszelkiego rodzaju stworzenia zapełniające krainy fantasy, ze szczególnym uwzględnieniem smoczej rasy. Niezwykłe, klimatyczne i różnorodne smoki Oli na pewno przyciągną Waszą uwagę!


W zainteresowaniach Oli leży wiele rzeczy mających bezpośredni związek z rysowaniem: filmy animowane (ulubione produkcje to Up, How To Train Your Dragon, Fantastic Mr. Fox,), gry komputerowe (Vagrant Story, Legend of Mana, Divinity, Bordelands, Diablo). Tę szczególną fascynację grafiką komputerową, szczególnie konceptami stworzeń bardzo mocno widać w stylu i pracach Oli.


Ponadto Ola czerpie inspirację z prac takich artystów jak Frank Frazetta, Władysław Czachórski, Bryan Wynia, Terryl Whitlatch i wielu innych.
Nie samym rysowaniem człowiek żyje ;) – Ola jest też miłośniczką muzyki metalowej i symfonicznej.


Oprócz studiowania Ola pracuje jako grafik komputerowy w firmie zajmującej się komunikacją wizualną. No i - co dla nas najważniejsze – tworzy rysunki i grafiki, które będzie można zobaczyć na kemuri.pl

Poniżej mniej lub bradziej powaźne odpowiedzi Oli na pytania z kwestionariusza Bernarda Pivota.Ulubione słowo?
"Potegować" - uniwersalne słowo opisujące każdą czynność.
 
Słowo którego nienawidzisz?
Bycie osobą nieprzeciętnie niską spowodowało, że mam wstręt do każdego przymiotnika opisującego drobne obiekty.
 
Co Cię kręci?
JŚwiat - dosłownie i w przenośni.
 
Co Cię gasi?
Polityka.
 
Ulubiony dźwięk?
Jakikolwiek dźwięk imitujący piskliwą zabawkę. Zawsze mnie rozwesela.
 
Dźwięk, którego nie znosisz?
Grzmot, jakim jest szczeknięcie mojego psa. Zazwyczaj oznacza, że coś się dzieje. Dodatkowo działa on jak budzik w weekendowe poranki.
 
Ulubione przekleństwo?
"A idź ty!"
 
Zawód, który mógłbyś wykonywać?
Osoba przyznająca grupy wiekowe różnym filmom/serialom. Da sie przeboleć produkcje gorszej jakości.
 
Kim nigdy niechciałbyś być? (zawód)
O ile można zaliczyć to jako zawód, to celebrytą.
 
Jeśli niebo istnieje, to co chciałbyś usłyszeć od Boga, który stoi u bram niebios?
"Gratulacje, jesteś 999 999 999 999 osobą odwiedzającą nasz przybytek! Mamy każdą grę wydaną na każdą platformę z każdym możliwym dodatkiem/rozszerzeniem! Miłej zabawy!"Wybrane rysunki (kliknij tutaj by zobaczyć wszystkie prace Oli w kemuri.pl)